Baltvilka balvu saņēmis Rungulis, bērnu grāmatu mākslā – Brasliņa

Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā šogad saņēmis Māris Rungulis, bet bērnu grāmatu mākslā – Elīna Brasliņa, informēja balvas organizatoru pārstāve Alīse Nīgale.

Rungulis balvu saņēma par grāmatu «Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti», kas ir plaša spektra mūsdienu folkloras sižetu apvienojums stilistiski vienotā darbā. «Grāmata vienlaikus aktualizē arī stāstīšanas tradīciju. Tajā saglabātā reālistiskā ticamība ļauj lasītājam gan nobīties, gan izsmieties, rosinot veselīgas attieksmes pret bailēm nostiprināšanos,» stāsta Nīgale.

Savukārt Brasliņa balvu saņēma par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai «Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks» un Luīzes Pastores grāmatām «Operācija maska» un «Pēdējais ķēniņš». Kā norāda Nīgale, Brasliņa apliecinājusi plašu erudīciju un spēju savas zināšanas atveidot daudzslāņainos zīmējumos un niansētos personāžu raksturos.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir rakstniece Anete Mīrsva no Vācijas un tulkotāja Inga Karlsberga, kura augstā profesionālā līmenī veikusi Mīrsvas garā stāsta «Samsona ceļojums» tulkojumu.

«Latvijas valsts meža» balvu «Jaunaudze» ieguva Rūta Briede par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā – ilustrēto grāmatu «Kaiju karalienes noslēpums», kas lakoniskā tekstā un precīzā formātā ietver labsirdīgu humoru, sociālu reālismu un trāpīgu latviešu mentalitātes raksturojumu.